هشدار در مورد موج جدید سرطان های ناشی از ریزگردها

هشدار در مورد موج جدید سرطان های ناشی از ریزگردها

عضو هیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به کاهش بودجه گرد و غبار، در خصوص موج جدید سرطان ناشی از ریزگردها هشدار داد. کمال الدین پیرموذن در گفتگو با مهر، درخصوص کاهش میزان بودجه مقابله با گرد و غبار در سال جاری، اظهار داشت: امسال 55 میلیارد تومان به منظور مقابله با حل این بحران در نظر گرفته شد که البته این میزان نسبت به سالهای گذشته کمتر است لذا با توجه به اینکه موضوع ریزگردها به معضلی فراگیر در بسیاری از استانهای کشور تبدیل شده و سلامت مردم را به خطر انداخته است، مسئولان باید توجه بیشتری به آن داشته باشند.

وی با بیان اینکه اقداماتی که در راستای حل این معضل زیست محیطی صورت گرفته کافی نیست، تصریح کرد: متاسفانه برنامه مدونی از سوی سازمانهای مسئول و مدیران مربوطه ارائه نشده است. هر چند در سال جاری برای این موضوع اعتباری در نظر گرفته شد اما تنها اختصاص بودجه کافی نیست و باید برنامه و هدف مشخصی را داشت. عضو هیئت رئیسه فراکسیون محیط زیست مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه امسال 55 میلیارد تومان برای موضوع گرد و غبار در نظر گرفته شده است لذا دولت هرچه سریعتر باید بودجه را منعکس کند و این اعتبار تخصیص یابد.

پیرموذن با اشاره به خطرات ریزگردها و تهدید سلامت مردم، گفت: متاسفانه موج جدید سرطانهای ناشی از ریزگردها در راه است و سلامت مردم با وجود این معضل به خطر افتاده است. لذا می بایست اعتبار مورد نیاز هرچه سریعتر در اختیار سازمان محیط زیست قرار گیرد. وی ابراز امیدواری کرد، که دولت یازدهم بتواند مشکل ریزگردها را با ارائه راهکارها و اتخاذ تصمیمهای مناسب مرتفع کند، تا این معضل خسران آور حل شود.

پیرموذن تأکید کرد: مبلغی که امسال تخصیص می یابد، صرف هزینه ‌های مقابله با ریزگردها و تجهیز دستگاههای هواشناسی خواهد شد و اینگونه نخواهد بود که صرف امور دیگر شود.

مرجع خبر: http://www.entekhab.ir       تاریخ انتشار 1392/04/05


آخرین مقالات ساملن در رابطه با آلودگی هوا