هتل ها

کاربرد سیستم های تهویه مطبوع در هتل ها
افراد به دلایل مختلف تصمیم به سفر می گیرند. سفرهای توریستی و تفریحی، سفرهای تجاری و کاری، سفرهای درمانی و پزشکی و... در صورتیکه مکانی مناسب برای سکونت را انتخاب کرده باشید، بسیاری از دغدغه های شما کاسته می شود. هتلها امروزه نقش بسیار مهمی را در جهت ارائه خدمات رفاهی ایفا میکنند تا بتوانند آسایش مسافران و مشتریان خود را فراهم کنند و خاطره خوشی از سفر را برای آنها به جا بگذارند. سرویس و خدمات مطلوب، راهی برای افزایش و جذب مشتریان دائم است.
مهم ترین اهداف هتل ها حفظ سلامت، آسایش و آرامش مسافران خود می باشد. موقعیت خشک و نیمه خشک جغرافیایی، شرایط جوی هوا، بادهای فصلی، وارونگی جوی و... باعث افزایش میزان ریز گردها، ذرات معلق، گرد و غبار، گرده گیاهان آلرژی زا و... می شود. از طرفی تجمع و تمرکز مراکز درمانی و بیمارستانی، تجاری و بازرگانی، تفریحی و توریستی و زیارتی درشهرهای بزرگ، باعث می شود تا بسیاری از افراد به منظور معالجه، استفاده از مراکز درمانی مجهز، زیارت، تجارت و کسب و کار و یا استفاده از مراکز تفریحی و گذراندن اوقات فراغت به این شهرها سفر کنند.
آلودگی هایی مانند مونوکسید کربن، دی اکسید کربن، دی اکسید نیتروژن، بنزن، آزبست، فرمالدهید، قارچها و باکتریهاو... که ناشی از دود کارخانه ها، سوخت گاز طبیعی، سوخت خودروها، دود سیگار، رطوبت و... است در این شهرها بسیار زیاد است تا جایی که هوا را در شرایط ناسالم قرار میدهد.

فضاهای بسته که در آنها سکونت داریم با همه تلاشی که انجام میدهیم از این آلودگیها مصون نمی مانند. به علاوه برای تمیز نگه داشتن اتاقها و سوئیت ها ناچار به استفاده از مواد شیمیایی شوینده، پاک کننده، سفید کننده، ضد عفونی کننده هستیم که در شیشه شویها، اسپریهای خشبو کننده هوا، مواد شستشو و خشکشویی ملافه ها و لباسها، و... وجود دارد. بعلت سرعت در تمیز کردن ملحفه ها، پتو، روبالشی و غیره نیاز به خشکشویی سریع می باشد این امر منجر به استفاده از گاز پرکلراتیلن بیشتری می شود که در فضای استقرار مسافران پراکنده می گردد.

به علاوه، این گاز در تمامی خشکشویی ها موجود می باشد. حتی لباسهایی که از خشکشویی فرستاده می شوند حاوی بوی این گاز بسیار سمی، خطرناک و سرطان زا می باشند. بطوریکه کار کردن در خشکشویی ها و لباس شویی ها جزء مشاغل سخت تلقی می گردد و طبق آمار سازمان بهداشت جهانی ( WHO ) عمر مفید کاری در این مکانها بدلیل وجود پرکلراتیلن کمتر از 15 سال می باشد.


آخرین مقالات ساملن در رابطه با آلودگی هوا