پیش بینی ورود ریزگردهای کشورهای عربی به پایتخت

پیش بینی ورود ریزگردهای کشورهای عربی به پایتخت

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: براساس پیش بینی سازمان هواشناسی کشور، احتمال افزایش آلودگی هوای تهران، طی امروز و دو روز آینده به دلیل ورود ریزگردها و گرد و خاک از کشورهای عربی وجود دارد.به گزارش خبرگزاری مهر، یوسف رشیدی با بیان این مطلب افزود: صبح یکشنبه  شاخص آلودگی هوا نسبت به روز گذشته کمی افزایش داشته و احتمال دارد طی امروز و دو روز آینده شاهد افزایش و تشدید آلودگی هوا ناشی از ورود ریزگرد ها از کشورهای همسایه به کشور باشیم .

وی ادامه داد: براین اساس پیش بینی می شود که شهرهای غربی کشور با افزایش آلودگی هوا مواجه شوند و در تهران نیز این احتمال وجود دارد.

رشیدی با بیان اینکه متاسفانه طی سال های اخیر در برخی از ماه های سال شاهد افزایش آلودگی هوا ناشی از ورود ریزگردها و گرد و خاک به کشور بوده ایم؛ گفت: با تشدید وزش باد متاسفانه در ماه هایی از سال شاهد ورود گرد و غبار از کشورهای عربی به کشورمان هستیم که این مساله خصارتهای زیاد و جبران ناپذیری را برای کشور و مردم ما به دنبال دارد.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطر نشان کرد: از مسئولان انتظار می رود که این مساله را به طور جد پیگری کنند و از طریق مذاکرات و دیپلماسی به دنبال حل این معضل باشند.

وی تاکید کرد:وجود ریزگردها در هوای شهرهای کشور و تهران می‌‌تواند برای سلامتی شهروندان بسیار خطرساز می­باشد، زیرا این ذرات باعث افزایش غلظت خون و به دنبال آن سکته های قلبی و مغزی می‌‌شود.همچنین گاهی از مواقع ممکن است این گرد و خاک و ریزگردها حامل ویروس و میکروب هایی نیز باشند که سلامتی شهروندان را با خطر مواجه می کند.

رشیدی خاطر نشان کرد: در صورت افزایش آلودگی هوا در پایتخت طی روزهای آتی ، به شهروندان به خصوص گروه های حساس یعنی کودکان، زنان باردار، سالمندان و بیماران قلبی و تنفسی توصیه می شود از تردد غیر ضروری در فضاهای باز جدا خودداری کنند.مرجع خبر: mehrnews.com       تاریخ انتشار 1392/03/20


آخرین مقالات ساملن در رابطه با آلودگی هوا